Znak 3.běhu LDT Čeřín VEDOUCÍ
Zde naleznete stručné informace o lidech,
kteří nějakým způsobem patří k našemu 3.běhu

Odrážka Úvodní stránka
Odrážka O táboru
Odrážka Přihláška
Odrážka Vedoucí
Odrážka Předchozí tábory
Odrážka o.s. Kolt
Odrážka Kontakt
Odrážka Mailni nám!!

Oddělovač

Kristýna "Týnička" Najmanová
hlavas, manažerka CETAHu :)
věk let  
Říkají mi Týna a toho času působím jako diplomat - právník se specializací na evropské právo - na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Pokud mi zbývá vedle tohoto časově vcelku náročného "koníčku" ještě nějaký volný čas, věnuji jej velmi ráda tvoření a vytváření lecčehos z všeličeho, přípravě rozličných her a hrátek pro děti a jejich následné realizaci. Jako "oddílový odchovanec" jsem si za svůj život vyzkoušela mnoho forem táboření - počínaje pionýrským, přes turistický oddíl, skauty, až po ekologické táboření v tee-pee... Léto bez tábora si jednoduše nedokážu představit. Tábor je místo setkávání se starými přáteli a příležitost navázat přátelství nová, nadčasový prostor, v němž nejen ve fantazii ožívají příběhy fantaskní i ty dávno minulé a vznikají vzpomínky, na které se jen tak nezapomíná.
Myslím si, že ve škole a ve městech se děti nemohou naučit vše. Proto jezdím, a teď už vlastně i pořádám, dětské tábory pod občanským sdružením KOLT. Na základní škole jsem skautoval a naučil se něco o přírodě a táboření. Rád bych to, co jsem já sám prožil, umožnil prožít i jiným dětem. Jelikož jezdím na tábory už řadu let, tak vím, jak je tato zkušenost pro děti důležitá. Vždyť kolikrát jsem potkal děti, které neuměly rozdělat oheň a nikdy nespaly pod širákem, či dokonce pod stanem, a potom, když to poprvé zažily, jsem u nich viděl to nadšení a radost z nevšedního nového zážitku. A ty oči plné radosti, poznání a touha zůstat stále mladý mě u táborů stále drží. Už mám i vlastní děti (Kubu a Elišku) a jsem rád, že je mohu brát s sebou a prožívat s nimi to dobrodružství (bez angličtiny, počítačů … prostě příroda). Stále se ještě na tábor strašlivě těším - už pojedeme? Co zas nového zažiju, co se ještě naučím. To zase bude věcí...
Jan "Rumcajs, Pytlák" Petraš
zástupce hlavase
věk let  

Jiří "Djibut" Schwarz
zásobovač, řidič, spojovatel
věk let
Na letní tábory jezdím od svých šesti let a mám na ně krásné vzpomínky. Myslím si, že na táboře se děti naučí zábavnou formou spoustě užitečných věcí a poznají nové kamarády. Nejdůležitější je, že se dostanou na několik týdnů z města do přírody, kde není televize ani počítač. Co jinak o mně? Rád čtu, sleduji filmy a v poslední době mi s vlastním bydlením přibyla i spousta oprav, výrob a jiných rukodělných činností. Někdy i destrukčních, zejména pokud mi parťáky dělají naši tři synové :) Ale na tábor si vždycky čas udělám!
Jmenuji se Petra. Jsem učitelka na prvním stupni ZŠ. Mám kurz zdravotníka a mimo tábora doprovázím děti i na školy v přírodě a výlety. Mám vlastní dvě děti, které zaberou většinu mého volného času, pokud mi ale zbude chvilka ráda čtu, vařím a jezdím na výlety.
Petra "Kuňka" Kučerová
zdravotnice
věk let

Petra "Ovečka" Petrašová
kuchařka
věk let
Ahoj, jmenuji se Ovečka a na dětské tábory už jezdím od dětství. Tábor byl vždycky něco, na co jsem se celý rok těšila a je to tak doposud. Na tábory teď jezdím jako vedoucí i s našimi dětmi (spíše jen pomáhat), ale doufám, že i ony si to později budou užívat stejně jako my s tatínkem Rumcajsem. Mezi mé záliby patří hra na kytaru, zahrada, vaření a tvoření všeho druhu.
Ahoj, říkejte mi Milane :). Dělám u policie ajťáka a bydlím v rušném městě. Nabízí mi vše, co mladý muž potřebuje. To vše je fajn, ale sem tam chci taky přepnout a být offline. Dnešní moderní doba nám dává hrozně moc možností a vše máme jak na dlani. Přitom se akorát sami sobě vzdalujeme. Na táboře vypnu mobil, změním tempo a začnu vnímat svět pod jiným úhlem. Odpočinek to úplně není, ale parta okolo KOLTu a děti mě nabíjí tak, že to dělám rád. Vím jaký vliv na děti můžeme mít, dejme jim tudíž to nejlepší, co můžeme.
Milan Řehoř
pomocný kuchař
věk let

Dan Kunc
pomocný kuchař
věk let
Říkají mi Dan, ačkoli je na táboře občas nejisté, že to říkají zrovna mně. Mou hlavní dobrovolnou činností na táboře je starání se o to, aby si malé děti bez dozoru nehrály s ostrými předměty. To nemám rád. Na tábor jezdím už polovinu svého života, a zatím se neobjevilo nic, za co bych své prázdniny chtěl vyměnit.
Ahoj,
jmenuju se Lucka, ačkoliv v čeřínské partě už slyším spíš na přezdívku LuDra. Jakožto přírodovědkyně velice ráda pronikám do tajů fungování přírody, zejména pak jejích rostlinných složek, jejichž studiu se momentálně věnuji. Jsem velkou milovnicí hudby - ať už její konzumace či aktivní produkce (například v poli sborového zpěvu, kterýžto považuji za jeden z nejvýtečnějších způsobů trávení volného času). Mezi mé oblíbené činnosti patří rovněž bezmezné obdivování krásy horských krajin, intenzivní vdechování vůně dřeva a chození s hlavou v oblacích. Tábor je pro mě paralelním vesmírem zcela odlišným od každodenního života, místem, kde vždycky zažiju něco parádního a kde se nikdy nepřestávám učit. Především je to ale příležitost předávat radost dětem, a to se nikdy neomrzí!

Lucie "LuDra" Drtinová
oddílová vedoucí
věk let

Kateřina Suchanová
oddílová vedoucí
věk let
Jmenuju se Kačka a jako u všech tady, tábory patří k mým prázdninám odjakživa. Nejprve z pohledu dítka vedoucích, potom coby mladšího sourozence zkušenějších táborníků, taky z úhlu staršího příbuzného ostatních členů rodiny a v posledních pár letech také z druhé strany fronty, jako praktikantka.
S KOLTími tábory jezdím nějakých sedm let a staly se natolik součástí mého léta, že si to bez nich jednoduše nedokážu představit. Mezi další mé nejen letní koníčky patří hlavně cestování, cizí jazyky, čtení, sporty, malování, atd. atd. atd.
Jmenuji se Jaroslav Vedral, ale ve většině případů mě lidé oslovují Jarine. Na tábory jezdím od svých pěti let. Byl jsem na několika táborech. Nejvíce jsem byl na hasičském a následně indiánském táboře, kde se táboření a spojení s přírodou stalo nedílnou součástí mého léta. Miluji každoroční osvobození od Prahy. Jako vedoucí jsem již v minulosti působil třikrát. K táboru mě přivedli Zelí s Bětkou. Mezi mé záliby patří jednoznačně sport. Věnuji se cyklistice a okrajově i fitness. Největší vášní je ovšem curling, který provozuji již od jedenácti let. Rád se starám o sportovní aktivity i v Čeříně ;)
Jaroslav "Jarin" Vedral
vedoucí u mini oddílu
věk let

Jan "Zelí" Zelingr

věk let
Ahoj, já jsem Jan, ale na táboře mi všichni říkají Zelí (ale rozhodně ne Kapusto, Kedlubno ani Květáku, to si vyprošuju!). Během roku studuju Fakultu strojní ČVUT a trénuju mladé a nadějné curlery. Na tábor si rád jezdím odpočinout, být chvíli v přírodě a řešit úplně jiné problémy než kdekoliv jinde.
Ahoj, já jsem Julča a pravděpodobně si mě zapamatujete podle mých neuvěřitelně obsáhlých znalostí neuvěřitelně nepotřebných věcí. Ráda si povídám, zpívám, čtu, hraju hry a účastním se jejich vymýšlení. Tábor znám jako své boty, ostatně jako polovina mých druhů jsem v Čeříně strávila svá dětská i náctiletá léta. Doufám, že se všichni sejdeme u táborového ohně a zazpíváme si nějakou táborovou písničku!
Julie "Julča" Výtisková
oddílová vedoucí
věk let

Alžběta "Betty" Zelingrová

věk let
Ahoj všichni, já jsem Bětka a na táboře se starám o svojí oddílovou "rodinu". Odmala jsem jezdila na tábory nejrůznějšího druhu, ale jako vedoucí zůstávám věrná Čeřínu (je to tam prostě nejlepší!).
Přes rok mám kromě přípravy tábora hodně napilno, protože jsem se ještě nerozhodla, zda ve svém životě získám ocenění za nějaký významný vědecký objev nebo radši přivezu medaili z olympiády v curlingu. Nejlépe obojí.
A tak jsem ráda, když si v létě můžu odskočit do Čeřína, pryč od ledu, košťat, učebnic a mikroskopů. Jak já už se tam těším!
Na tábor jsem poprvé jela, když mi bylo jedenáct. Nadchlo mě to! Dva týdny v přírodě už pro mne jsou letní nutností a každý rok mi přináší něco nového.
Nejraději trávím čas tvořivými činnostmi všeho druhu a snažím se naučit co možná nejvíc ručních prací, co stihnu. Jinak jsem šťastná v přírodě, nejlépe se starým foťákem v ruce, a plánuju stát se lékařkou. Jsem ráda, že jsem se mohla nejen účastnit, ale nyní i podílet na utváření skvělých dvou týdnů, na které děti i vedoucí dlouho vzpomínají, a už se těším na další rok!

Zuzka Drtinová
oddílová vedoucí
věk let

Viktorie "Kiwi" Mužíková
pomocná oddílová vedoucí
věk let
Zdravím! Jmenuju se sice Viki, ale abychom předešli zbytečným záměnám, tak mi říkejte Kiwi. Do Čeřína jezdím od svých třinácti let a baví mě to tu tak moc, že jsem se rovnou vrhla mezi vedoucí. Na táboře mě najdete buď v tom největším chumlu lidí, anebo někde pospávající ve stínu. Kromě Čeřína mám samozřejmě i jiné koníčky – hodně čtu, píšu, kreslím, zpívám a vyrábím různé blbůstky. Avšak mým nejoblíbenějším zůstává pomáhání ostatním. Když kdokoliv cokoliv potřebuje, tak se vždycky snažím přispěchat co nejrychleji na pomoc. :)
Ahoj, jmenuji se Lukáš Klípa.
Před několika lety, jsem se z Prahy odstěhoval na vesnici, abych byl blíže k přírodě. Jelikož ničeho nelituji, tak jsem se rozhodl popojít na novou úroveň a začít jezdit také na tábory.
O tomhle táboru jsem se dozvěděl přes mou curlingovou "rodinu".
K mým zálibám patří hlavně sport, příroda a hraní her. Hraju převážně curling a fotbal, ale nikdy jsem se nebránil ostatním sportům. Pokud mám někdy více času a nemám chuť sportovat, tak taková malá tůra někam do přírody, kde člověk zapomene na starosti, je k nezaplacení.

Lukáš Klípa
pomocný oddílový vedoucí
věk let

Oren Holiš
pomocný oddílový vedoucí
věk let
Ahoj, jmenuju se Oren. Koltích táborů se častním již dětství a táboření v přírodě se díky nim stalo nedílnou součástí mého života. Mimo táboření patří mezi mé zájmy sport, programování, nové technologie a čtení knih. Aktuálně jsem studentem techniky zaměřené střední školy. Po celém roce s technologiemi se však rád od nich v Čeříně odpoutám. Vzhůru do Čeřína.
Ahoj! Jsem Terka a KOLTími tábory žiju už od svých 12 let, kdy jsem sem přijela úplně poprvé. Od té doby už uběhlo hezkých pár let plných legrace a skvělých zážitků, které bych za nic v životě nevyměnila. Vedoucí jsem se chtěla stát především proto, abych i dalším, kteří sem přijedou, ukázala, jak skvělý tábor to je a pomohla jim vytvořit jenom ty nejhezčí zážitky! Kdybych měla napsat něco málo o sobě, tak moc ráda čtu, cestuju a miluju čokoládu :)
Tereza Nováková
vedoucí u mini oddílu
věk let

Klára Erika Procházková
pomocná oddílová vedoucí
věk let
Ahoj, já jsem Erika a poprvé jsem do Čeřína zamířila v roce 2014. Tábor už je několik let highlight mého léta a já se tam vždy ráda vracím. V běžném životě studuji, nejsem však přehnaně pilný student a raději se zajímám o svět kolem sebe/aktuální dění a žití života naplno. Svoje volné chvíle věnuji věcem, které jsou v dnešní době potřeba řešit, proto mě občas můžete potkat i někde dobrovolničit, či demonstrovat. Nejraději však cestuju, výletuju a chodím na všemožné koncerty a festivaly, takže pokud nemáte s kým někam vyrazit, vždy jsem tu já!
Jmenuji se Bára. Na tábor do Čeřína jezdím od svých dvou let. I když jsem měla několikaletou pauzu, zase jsem se vrátila a těším se na každé léto do čeřínského údolí. Studuji na pedagogickém lyceu. Součástí studia je i příprava na vedení dětského kolektivu a tak je mi tábor i praxí. Mým velkým koníčkem je Krav-Maga. Baví mě sporty a ráda zpívám, i proto se těším v létě na zpěv u táborového ohně.
Barbora Vůjtová
vedoucí u mini oddílu
věk let

Agáta "Agi" Mužíková
nováček
Ahojky! Jmenuju se Agi a na tábor jezdím už od svých dvanácti. Nikdy nebyl moment, kdy bych tábor a celé místo nezbožňovala a neodpočítavala dny, kdy se zase pojede na tábor. Jsem studentkou přírodovědného lycea a mým velkým koníčkem je matematika a biologie. Když už někde v koutu nepočítam rovnice, tak píšu, maluju nebo nějak jinak vyjadřuju svojí kreativní stránku. A jestli hledáte někoho s kým filozofovat nad hrnkem kávy, tak jsem tu pro vás!
Ahoj všichni!
Jmenuju se Bára, ale tak mi říkají spíš mimo tábor. Od mého posledního roku z pohledu dítěte se mi začalo říkat Bája, uchytilo se to a přezdívka mi zůstala dodnes :). Na KOLTí tábory jezdím od 14 let, není to moc dlouho, ale tábor mi natolik přirostl k srdci, že na něj jezdím i nadále. Mimo tábor navštěvuji dramatický kroužek a nově jsem součástí týmu ženského amerického fotbalu. Jsem přátelská, ukecaná a moc ráda se směju :). Těším se na další společné chvíle strávené na táboře nebo na jiných KOLTích akcích!

Barbora "Bája" Nováková
technik, zásobovač
věk let

Jan "Straka" Kašpárek
vysloužilý táborník :), fotograf & zpravodaj
věk let
I já, stejně jako ostatní moji kamarádi, mám již bohaté zkušenosti s letními tábory. Nejdříve jsem jako malý jezdil na tzv. pionýráky, od roku 1990 pak na skautské tábory - zpočátku jako skautík a později jako zástupce vedoucího. Pokud jde o naše tábory, chtěl bych říci toto: ač se to zdá neuvěřitelné, umožňují mi vracet se zpět do těch hravých, dětských let a prožívat každý den tak, jak to umějí jen děti - NA PLNO!
Viktor "Viki" Mašát, jste-li odtud - z internetu; člověk s tábory spjatý zatím celoživotně, tak to jsem já. Ale vzhledem k tomu, že 2 neděle během letních měsíců nenaplňuje můj celý rok, pak vězte, že hudba ano. Předně - zpívám v komorním sboru Kakofon, jakož i občas v jiných projektech a pak se také okolo hudby motám i jinde. Prezentuji hudbu na rádiu Wave či pomáhám několika interpretům v zviditelňování se (J.A.R., Dan Bárta & Illustratosphere). Kromě výše zmíněného pracuji ve školství jako IT specialista. A pokud se neděje nic z výše uvedeného, pak mne pravděpodobně zastihnete zamyšleného, neboť přemýšlím já velice rád!
Viktor "Viki" Mašát
lightsticks support :)
věk let


 
Webmaster