Znak 3.běhu LDT Čeřín
O TÁBORU

Zde najdete podrobnější informace o tom kde, kdy a jak pořádáme náš tábor.


Odrážka Úvodní stránka
Odrážka O táboru
Odrážka Přihláška
Odrážka Vedoucí
Odrážka Předchozí tábory
Odrážka o.s. Kolt
Odrážka Kontakt
Odrážka Mailni nám!!

Řada kamenů
Instrukce k přihlašování | Dokumenty ke stáhnutí | Odjezd do Čeřína | Ostatní tábory a kontakt

Zveme všechny děti od 7 do 15 let na tábor do krásné šumavské krajiny - užít si o prázdninách přírody, kamarádů a zábavy!

Náš tábor se nachází na překrásné louce uprostřed šumavských lesů - kousek nad táborem je obec Čeřín a ještě o kousek dál o něco větší obec Rožmitál na Šumavě. Naším údolím protéká chladivý potok, který se jen o několik set metrů dál vlévá do říčky Vltavy.

obrázek pravé části tábora

Bohatý program tábora připravuje parta vedoucích celý rok dopředu. Středobodem táborového života je celotáborová hra, v níž soutěží smíšené dětské oddíly. Kromě spousty tématických her nás nemine ani spousta jiné zábavy: čeká nás alespoň jeden větší výlet - do Českého Krumlova, Rožmberka či za jinými krásami blízkého okolí. Pokud nám to počasí dovolí, vyrazíme na puťák a strávíme noc pod širým, hvězdným nebem. Čeká nás plnění táborových zkoušek (podobných bobříkům pana Foglara), umožňujících každému táborníkovi vyzkoušet svou zdatnost, paměť, odvahu či táborové dovednosti. Mozkové závity provětráme při luštění rozličných šifer. Mezi oblíbené části programu patří také táborová pouť plná veselých disciplín a sladkých odměn či olympiáda a sportovní turnaje. O sportovní aktivity na táboře není nouze - kromě fotbalového a volejbalového hřiště, které stavíme každý rok, už jsme měli třeba i hřiště softballové či famrfpálové, rádi si třeba i jen tak házíme s frisbee nebo hrajeme méně známé hry jako Kubb či Mölkky. Když je hezky, chodíme se koupat a dovádět do Vltavy. No a nebyl by to pořádný tábor, kdyby se nepočítalo i s posezením, zpíváním s kytarou a opékáním buřtů u několika táboráků!

Jídlo připravují naše kuchařky a kuchtíci v originální vojenské kuchyni, zásobování je zajišťováno pomocí osobního automobilu z nedalekého Rožmitálu. Děti se na chodu tábora podílí nočními hlídkami, denními službami či sháněním dřeva pro táborovou kuchyni a táborové ohně. Spí se po dvou ve stanech s podsadou. Myjeme se v hygienickém srubu, kde je umístěna teplá sprcha. Jako záchody nám slouží suché latríny.

obrázek levé části tábora

Náš běh tábora se tradičně koná na přelomu prázdnin, letos od 13. 7. do 27. 7. 2024.

Každý správný táborník si s sebou musí vzít spacák, aby mu nebyla v noci zima, ešus s uchem, hrníček a příbor, aby neumřel hlady, a také větší batůžek, který se mu dobře nese a do kterého se mu vejde všechno, co bude potřebovat během puťáku (viz doporučený seznam věcí). Táborníci si musí umět udržet pořádek ve stanu, jelikož naše zdravotnice provádějí každodenní přísnou kontrolu a bodování.

Cena našeho tábora je 5.500,- Kč za 15 dní.

Náš tábor je pořádán občanským sdružením KOLT, které pořádá dětské tábory již od roku 1994.

 
Webmaster