Znak 3.běhu LDT Čeřín VEDOUCÍ
Zde naleznete stručné informace o lidech,
kteří nějakým způsobem patří k našemu 3.běhu

Odrážka Úvodní stránka
Odrážka O táboru
Odrážka Přihláška
Odrážka Vedoucí
Odrážka Předchozí tábory
Odrážka o.s. Kolt
Odrážka Kontakt
Odrážka Mailni nám!!
Oddělovač

Kristýna "Týnička" Najmanová
hlavas, manažerka CETAHu :)
věk let  
Říkají mi Týna a toho času působím jako diplomat - právník se specializací na evropské právo - na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Pokud mi zbývá vedle tohoto časově vcelku náročného "koníčku" ještě nějaký volný čas, věnuji jej velmi ráda tvoření a vytváření lecčehos z všeličeho, přípravě rozličných her a hrátek pro děti a jejich následné realizaci. Jako "oddílový odchovanec" jsem si za svůj život vyzkoušela mnoho forem táboření - počínaje pionýrským, přes turistický oddíl, skauty, až po ekologické táboření v tee-pee... Léto bez tábora si jednoduše nedokážu představit. Tábor je místo setkávání se starými přáteli a příležitost navázat přátelství nová, nadčasový prostor, v němž nejen ve fantazii ožívají příběhy fantaskní i ty dávno minulé a vznikají vzpomínky, na které se jen tak nezapomíná.
Myslím si, že ve škole a ve městech se děti nemohou naučit vše. Proto jezdím, a teď už vlastně i pořádám, dětské tábory pod občanským sdružením KOLT. Na základní škole jsem skautoval a naučil se něco o přírodě a táboření. Rád bych to, co jsem já sám prožil, umožnil prožít i jiným dětem. Jelikož jezdím na tábory už řadu let, tak vím, jak je tato zkušenost pro děti důležitá. Vždyť kolikrát jsem potkal děti, které neuměly rozdělat oheň a nikdy nespaly pod širákem, či dokonce pod stanem, a potom, když to poprvé zažily, jsem u nich viděl to nadšení a radost z nevšedního nového zážitku. A ty oči plné radosti, poznání a touha zůstat stále mladý mě u táborů stále drží. Už mám i vlastní děti (Kubu a Elišku) a jsem rád, že je mohu brát s sebou a prožívat s nimi to dobrodružství (bez angličtiny, počítačů … prostě příroda). Stále se ještě na tábor strašlivě těším - už pojedeme? Co zas nového zažiju, co se ještě naučím. To zase bude věcí...
Jan "Rumcajs, Pytlák" Petraš
zástupce hlavase
věk let  

Jiří "Djibut" Schwarz
zásobovač, řidič, spojovatel
věk let
Na letní tábory jezdím od svých šesti let a mám na ně krásné vzpomínky. Myslím si, že na táboře se děti naučí zábavnou formou spoustě užitečných věcí a poznají nové kamarády. Nejdůležitější je, že se dostanou na několik týdnů z města do přírody, kde není televize ani počítač. Co jinak o mně? Rád čtu, sleduji filmy a v poslední době mi s vlastním bydlením přibyla i spousta oprav, výrob a jiných rukodělných činností. Někdy i destrukčních, zejména pokud mi parťáky dělají naši tři synové :) Ale na tábor si vždycky čas udělám!
Jmenuji se Petra. Jsem učitelka na prvním stupni ZŠ. Mám kurz zdravotníka a mimo tábora doprovázím děti i na školy v přírodě a výlety. Mám vlastní dvě děti, které zaberou většinu mého volného času, pokud mi ale zbude chvilka ráda čtu, vařím a jezdím na výlety.
Petra "Kuňka" Kučerová
zdravotnice
věk let

Hana "Šípek" Schwarzová
kuchařka
věk let
Na můj první tábor mě rodiče poslali, když mi bylo devět let a tábory se od té chvíle staly nedílnou součástí mých letních prázdnin. Nevzpomínám si, že by mě některý zklamal. Naopak, pokaždé jsem si z prázdnin strávených na táboře odvážela hromadu zážitků a vzpomínek a snad i nějaké ty znalosti a nové zkušenosti. Nejvíc mě ale těšilo vědomí, jak báječné je strávit tři týdny trochu jinak než přes rok, s lidmi, které mám ráda, něčím, co považuji za přínosné, zábavné a užitečné. Kromě práce pro tábor ráda čtu, vařím, baví mě hrát na kytaru a zpívat. V současné době ale mou téměř veškerou pozornost polykají naši kluci jako buci Bertík, Toník a Lojzík. Až trošku povyrostou, doufám, že zase budu moct začít učit na prvním stupni základní školy tak, jako tomu bylo předtím. Upřímně řečeno, někdy se mi zdá, že jestli vydržím s klukama všechen ten cirkus doma, tak už vydržím všechno. Ale co, prý to člověka zocelí :-)
Ahoj, jmenuji se Ovečka a na dětské tábory už jezdím od dětství. Tábor byl vždycky něco, na co jsem se celý rok těšila a je to tak doposud. Na tábory teď jezdím jako vedoucí i s našimi dětmi (spíše jen pomáhat), ale doufám, že i ony si to později budou užívat stejně jako my s tatínkem Rumcajsem. Mezi mé záliby patří hra na kytaru, zahrada, vaření a tvoření všeho druhu.
Petra "Ovečka" Petrašová
kuchařka
věk let

Milan Řehoř
pomocný kuchař
věk let
Ahoj, říkejte mi Milane :). Dělám u policie ajťáka a bydlím v rušném městě. Nabízí mi vše, co mladý muž potřebuje. To vše je fajn, ale sem tam chci taky přepnout a být offline. Dnešní moderní doba nám dává hrozně moc možností a vše máme jak na dlani. Přitom se akorát sami sobě vzdalujeme. Na táboře vypnu mobil, změním tempo a začnu vnímat svět pod jiným úhlem. Odpočinek to úplně není, ale parta okolo KOLTu a děti mě nabíjí tak, že to dělám rád. Vím jaký vliv na děti můžeme mít, dejme jim tudíž to nejlepší, co můžeme.
Říkají mi Dan, ačkoli je na táboře občas nejisté, že to říkají zrovna mně. Mou hlavní dobrovolnou činností na táboře je starání se o to, aby si malé děti bez dozoru nehrály s ostrými předměty. To nemám rád. Na tábor jezdím už polovinu svého života, a zatím se neobjevilo nic, za co bych své prázdniny chtěl vyměnit.
Dan Kunc
pomocný kuchař
věk let

Lucie "LuDra" Drtinová
oddílová vedoucí
věk let
Ahoj,
jmenuju se Lucka, ačkoliv v čeřínské partě už slyším spíš na přezdívku LuDra. Jakožto přírodovědkyně velice ráda pronikám do tajů fungování přírody, zejména pak jejích rostlinných složek, jejichž studiu se momentálně věnuji. Jsem velkou milovnicí hudby - ať už její konzumace či aktivní produkce (například v poli sborového zpěvu, kterýžto považuji za jeden z nejvýtečnějších způsobů trávení volného času). Mezi mé oblíbené činnosti patří rovněž bezmezné obdivování krásy horských krajin, intenzivní vdechování vůně dřeva a chození s hlavou v oblacích. Tábor je pro mě paralelním vesmírem zcela odlišným od každodenního života, místem, kde vždycky zažiju něco parádního a kde se nikdy nepřestávám učit. Především je to ale příležitost předávat radost dětem, a to se nikdy neomrzí!
Jmenuju se Kačka a jako u všech tady, tábory patří k mým prázdninám odjakživa. Nejprve z pohledu dítka vedoucích, potom coby mladšího sourozence zkušenějších táborníků, taky z úhlu staršího příbuzného ostatních členů rodiny a v posledních pár letech také z druhé strany fronty, jako praktikantka.
S KOLTími tábory jezdím nějakých sedm let a staly se natolik součástí mého léta, že si to bez nich jednoduše nedokážu představit. Mezi další mé nejen letní koníčky patří hlavně cestování, cizí jazyky, čtení, sporty, malování, atd. atd. atd.

Kateřina Suchanová
oddílová vedoucí
věk let

Jaroslav "Jarin" Vedral
oddílový vedoucí
věk let
Jmenuji se Jaroslav Vedral, ale ve většině případů mě lidé oslovují Jarine. Na tábory jezdím od svých pěti let. Byl jsem na několika táborech. Nejvíce jsem byl na hasičském a následně indiánském táboře, kde se táboření a spojení s přírodou stalo nedílnou součástí mého léta. Miluji každoroční osvobození od Prahy. Jako vedoucí jsem již v minulosti působil třikrát. K táboru mě přivedli Zelí s Bětkou. Mezi mé záliby patří jednoznačně sport. Věnuji se cyklistice a okrajově i fitness. Největší vášní je ovšem curling, který provozuji již od jedenácti let. Rád se starám o sportovní aktivity i v Čeříně ;)
Ahoj, já jsem Jan, ale na táboře mi všichni říkají Zelí (ale rozhodně ne Kapusto, Kedlubno ani Květáku, to si vyprošuju!). Během roku studuju Fakultu strojní ČVUT a trénuju mladé a nadějné curlery. Na tábor si rád jezdím odpočinout, být chvíli v přírodě a řešit úplně jiné problémy než kdekoliv jinde.
Jan "Zelí" Zelingr
oddílový vedoucí
věk let

Zuzka Drtinová
pomocná oddílová vedoucí
věk let
Na tábor jsem poprvé jela, když mi bylo jedenáct. Nadchlo mě to! Dva týdny v přírodě už pro mne jsou letní nutností a každý rok mi přináší něco nového.
Nejraději trávím čas tvořivými činnostmi všeho druhu a snažím se naučit co možná nejvíc ručních prací, co stihnu. Jinak jsem šťastná v přírodě, nejlépe se starým foťákem v ruce, a plánuju stát se lékařkou. Jsem ráda, že jsem se mohla nejen účastnit, ale nyní i podílet na utváření skvělých dvou týdnů, na které děti i vedoucí dlouho vzpomínají, a už se těším na další rok!
Já jsem Terka. Už od 5 let jsem jezdila na různé tábory, ale když jsem poprvé jela do Čeřína, tak se mi tam zalíbilo tak moc, že jsem chtěla jet znovu a znovu. Na táboře jsem se toho totiž spoustu naučila, ale hlavně jsem poznala prima lidi. Takže jsem moc ráda, že když už si tábor nemůžu užít jako dítě, tak si to můžu vyzkoušet i z druhého pohledu a to jako praktikant.
Tereza Kratochvílová
pomocná oddílová vedoucí
věk let

Viktor "Viki" Mašát
pomocný oddílový vedoucí
věk let
Viktor "Viki" Mašát, jste-li odtud - z internetu; člověk s tábory spjatý zatím celoživotně, tak to jsem já. Ale vzhledem k tomu, že 2 neděle během letních měsíců nenaplňuje můj celý rok, pak vězte, že hudba ano. Předně - zpívám v komorním sboru Kakofon, jakož i občas v jiných projektech a pak se také okolo hudby motám i jinde. Prezentuji hudbu na rádiu Wave či pomáhám několika interpretům v zviditelňování se (J.A.R., Dan Bárta & Illustratosphere). Kromě výše zmíněného pracuji ve školství jako IT specialista. A pokud se neděje nic z výše uvedeného, pak mne pravděpodobně zastihnete zamyšleného, neboť přemýšlím já velice rád!
Jsem Kačka a na tábor jezdím od svých sedmi let. Ze začátku jsem nevěděla, jestli se mi tam bude líbit. Potom přišlo období, kdy jsem na tábor nechtěla, ale to rychle přešlo. Teď jsem ráda, že jsem nepřestala jezdit, protože si tam člověk odpočine od všech moderních vymožeností, pozná něco jiného, než je měkká postel a teplo domova. Stráví krásných 14 dní v přírodě na louce u potoka, kde zažije spoustu zážitků. Ráda se tam každé léto vracím, dost jsem se toho naučila a poznala fajn lidi.
Kateřina Polatová
pomocná oddílová vedoucí
věk let

Alžběta Baudyšová
vedoucí u mini oddílu
věk let
Ahoj všichni, já jsem Bětka a na táboře se starám o svojí oddílovou "rodinu". Odmala jsem jezdila na tábory nejrůznějšího druhu, ale jako vedoucí zůstávám věrná Čeřínu (je to tam prostě nejlepší!).
Přes rok mám kromě přípravy tábora hodně napilno, protože jsem se ještě nerozhodla, zda ve svém životě získám ocenění za nějaký významný vědecký objev nebo radši přivezu medaili z olympiády v curlingu. Nejlépe obojí.
A tak jsem ráda, když si v létě můžu odskočit do Čeřína, pryč od ledu, košťat, učebnic a mikroskopů. Jak já už se tam těším!
Ahoj, já jsem Julča a pravděpodobně si mě zapamatujete podle mých neuvěřitelně obsáhlých znalostí neuvěřitelně nepotřebných věcí. Ráda si povídám, zpívám, čtu, hraju hry a účastním se jejich vymýšlení. Tábor znám jako své boty, ostatně jako polovina mých druhů jsem v Čeříně strávila svá dětská i náctiletá léta. Doufám, že se všichni sejdeme u táborového ohně a zazpíváme si nějakou táborovou písničku!
Julie "Julča" Výtisková
vedoucí u mini oddílu
věk let

Adéla Pokorná
vedoucí u mini oddílu
věk let
Jmenuji se Adéla Pokorná, ale jsem raději, když se mi říká Adél. Do Čeřína mě mamka poslala poprvé v 7 letech. Na žádný jiný tábor jsem už nikdy nejela. Poznala jsem strašně moc suprových lidí, co se mnou vyrostli až do dospělých let. Uchvátila mě příroda a zážitky, které jsem za ty roky zažila a nastřádala. Prošla jsem všemi vývoji od dítěte po praktikanta až k vedoucímu. Vždy jsem jezdila z prvním během na letní tábory, ale strašně se těším na nové zkušenosti a zážitky na 3 běhu.
Člověk je tak starý, jak se cítí. V mém případě to platí na 200%! Ačkoli jsem nejstarší a od některých mě dělí i celá generace, necítím se tak, ráda si hraju a občas mám pocit, že jsem malá holka. Přitom mé tábornické začátky jsou v pravdě pionýrské, koncem 70. a začátkem 80. let jsem každé léto trávila na pionýrském táboře. Mezi ty opravdu nezapomenutelné (ve všech směrech) patřil třeba velký mezinárodní tábor u Baltského moře. Koncem 80. let jsem nějakou dobu působila i jako praktikantka u pionýrského oddílu. Pak jsem byla pár let "dospělá", pracovala jsem v mezinárodní firmě, sjezdila půlku světa a žila tak nějak ze dne na den a jen pro sebe. Do dětských let jsem se začala vracet ve chvíli, kdy jsem si pořídila manžela a rodinu. Pak už to byl jen krůček. K téhle "bandě" lidí jsem se dostala jako jezinky ke Smolíčkovi, jen dva prstíčky tam strčíme. Ze dvou prstíčků byl týden na horách, pak dva týdny na táboře a od roku 2008 jsem jezdila jako hlavní kuchařka. Od roku 2018 se plně věnuji komunikaci s okolím a fotografování. Moc mě to baví a jako matka říkám, že na tenhle tábor svoje děti klidně pošlu, protože vím, kdo se o ně stará :-)
Marietta Prajslerová
fotografka, soc. sítě
věk let

Jan "Straka" Kašpárek
vysloužilý táborník :), otravná návštěva
věk let
I já, stejně jako ostatní moji kamarádi, mám již bohaté zkušenosti s letními tábory. Nejdříve jsem jako malý jezdil na tzv. pionýráky, od roku 1990 pak na skautské tábory - zpočátku jako skautík a později jako zástupce vedoucího. Pokud jde o naše tábory, chtěl bych říci toto: ač se to zdá neuvěřitelné, umožňují mi vracet se zpět do těch hravých, dětských let a prožívat každý den tak, jak to umějí jen děti - NA PLNO!
Gogo pro všechno.
David "Gogo" Mikeš
návštěva a výrobce udělátek
věk let